www.hotel-ubytovani.com
Penzion Železná Ruda Mirka - K hotelu přísluší parkovištěPenzion Železná Ruda Mirka - disponuje restauracíPenzion Železná Ruda Mirka -  je k dispozici připojení na internetPenzion Železná Ruda Mirka - Televize umožňuje příjem satelitních programůPenzion Železná Ruda Mirka - Pokoje jsou vybaveny televizoremPenzion Železná Ruda Mirka - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPenzion Železná Ruda Mirka - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletou
 

Penzion Mirka
Hojsova Stráž 143, Železná Ruda 34004
Česká Republika
Tel: +420-844 223 113
Pension-Zelezna-Ruda-Mirka@cz-hotel.eu

Aktuální počasí
Denní tepl.: 2 °C
Noční tepl.: -2 °C
Vítr: 0 m/s
Penzion Mirka ubytování Železná Ruda Aktuální počasí skoro zataženo
Doporučte tyto stránky:
 

Penzion Mirka - ubytování Železná Ruda | Vítejte

 
Penzion Železná Ruda Mirka Penzion Mirka v Hojsově Stráži nabízí odpočinek od spěchu, hluku a každodenních starostí a nabízí Vám příjemně strávený čas uprostřed krásné šumavské krajiny. Rodinný penzion Mirka byl postaven na místě bývalé školy na okraji malé šumavské obce Hojsova Stráž. Setkáte se zde s individuálním přístupem a budete příjemně překvapeni vysokou kvalitou služeb. Penzion Mirka je jako stvořený pro rodinnou dovolenou, svou dispozicí však umožňuje pořádat i menší firemní či společenské akce.

Ubytování
Pokoje penzionu Mirka v Hojsově Stráži  jsou vybaveny velmi kvalitním nábytkem z masivního dřeva, zhotoveným přímo na zakázku. Na každém pokoji je k dispozici TV, satelit, bezdrátový internet, lednice, WC a hydromasážní sprcha. Z každého pokoje je krásný výhled na okolní lesy Šumavy.

Restaurace
Penzion Mirka v Hojsově Stráži zajištuje snídaně formou bohatého bufetového stolu, denní nabídku pokrmů lze bez problémů upravit. Součástí penzionu je i restaurace (pouze pro hosty penzionu), kde si pochutnáte na specialitách domácí kuchyně. Večeře bude připravena podle domluvy s  hosty,  prioritou je přizpůsobit se požadavkům a přáním zákazníků.

Okolí
Hojsova Stráž se rozkládá nad údolím horního toku Úhlavy, na západních svazích hory Můstek v Železnorudské hornatině. Původní osada vznikla při dolech na železnou rudu kolem roku 1614. K architektonickým památkám obce patří kostel Neposkvrněného početí Panny Marie s věžičkou v průčelí. Pod kostelem se nachází barokní fara se šindelovou střechou a krytým zápražím. Vesnice má i svůj zámeček. Dnes je Hojsova Stráž významným střediskem zimní i letní rekreace. Nacházejí se zde tři lyžařské vleky a jsou tady upravované běžecké tratě. V létě je Hojsova Stráž východiskem pro pěší i cykloturistiku. Je ideální pro houbaření a sběr lesních plodů. Ze silnice nad horním koncem obce je překrásný výhled na kary Černého a Čertova jezera.